Past National Directors

2016 - 2017 National Board

DISTRICT I

Eirhenz Espiritu - Boston University (Fall 2016)

DISTRICT II

Matthew Franco - University of Connecticut

Joanne Trinh - University of Connecticut

DISTRICT III

Carlo Antonio - SUNY Stony Brook University

Natalie Dela Cruz - Bergen County Community College

 DISTRICT IV

Joshua Denis - Binghamton University

DISTRICT V

Matt James - University of the Sciences

Khristian Marcial – Rowan University

Alan Tran - Rowan University

DISTRICT VI

Victoria Sanchez – Towson University

Kathleen Cabrera - George Mason University

Andrew Esmele - George Mason University (Spring 2017)

DISTRICT VII

Isabelle Gonzales - Virginia Commonwealth University (Fall 2016)

Monique Sanchez - Virginia Commonwealth University

Trisha Reyes - Virginia Commonwealth University (Spring 2017)

2014 - 2015 National Board

DISTRICT I 

Andre Castillo - Boston College

DISTRICT II

Keno Rivera - University of Connecticut

DISTRICT III

Marc Densing - CUNY Baruch College (Fall 2014)

Daryl Domo - Stevens Institute of Technology (Spring 2015)

Carlo Limbog - SUNY Stony Brook University

John Coronado - William Paterson University

Lealyza Cambaliza - St. Peter's University

DISTRICT V 

Roman Ventura - Drexel University

DISTRICT VI

Johnross Famisan - Universitvy of Maryland, Baltimore County

Dennix Averion - George Mason University

DISTRICT VII

JC Gonzales - Virginia Commonwealth University

Monique Sanchez - Virginia Commonwealth University

2015 - 2016 National Board

DISTRICT I

Neloise Egipto - Boston University

Kyle Dionela - Boston University

DISTRICT II

Keno Rivera - University of Connecticut (Fall 2015)

Matthew Franco - University of Connecticut

Joanne Trinh - University of Connecticut

DISTRICT III

Andrew Cornelio - Kean University

Carlo Antonio - SUNY Stony Brook University

John Coronado - William Paterson University

 DISTRICT IV

Jason Cruz - Binghamton University

Joshua Denis - Binghamton University

DISTRICT V

Roman Ventura - Drexel University

Khristian Marcial – Rowan University

DISTRICT VI

Victoria Sanchez – Towson University

Dennix Averion - George Mason University

DISTRICT VII

JC Gonzales - Virginia Commonwealth University

Monique Sanchez - Virginia Commonwealth University

2014 - 2015 National Board

DISTRICT I 

Andre Castillo - Boston College

DISTRICT II

Keno Rivera - University of Connecticut

DISTRICT III

Marc Densing - CUNY Baruch College (Fall 2014)

Daryl Domo - Stevens Institute of Technology (Spring 2015)

Carlo Limbog - SUNY Stony Brook University

John Coronado - William Paterson University

Lealyza Cambaliza - St. Peter's University

DISTRICT V 

Roman Ventura - Drexel University

DISTRICT VI

Johnross Famisan - Universitvy of Maryland, Baltimore County

Dennix Averion - George Mason University

DISTRICT VII

JC Gonzales - Virginia Commonwealth University

Monique Sanchez - Virginia Commonwealth University

 

2013 - 2014 National Board

district i

Andre Castillo - Boston College

District III

Marc Densing - CUNY Baruch College

Kevin Cabanayan - CUNY Baruch College

Goeffrey Laurel - CUNY Baruch College

Vanessa Palma - Rutgers New Brunswick

District IV

Abigail Lorenzo - SUNY Binghamton University

District v

Chany Im - Drexel University

District vi

Krisha Paz - The George Washington University

Lucy Luu - Towson University

district vii

Katherine Gatchalian - Virginia Commonwealth Unviersity

Aubrey Mones - Virginia Commonwealth University

2012 - 2013 National Board

district i

Deiron Barawid - Northeastern University

Carmen Wong - Northeastern University

district ii

Tommy Macary - University of Connecticut

district iii 

Karoline Panes - Rutgers New Brunswick (Fall 2012)

Marc Densing - CUNY Baruch College (Spring 2013)

Kevin Cabanayan - CUNY Baruch College

Macy Villarosa - CUNY Hunter College

District IV

Julian Apostol - SUNY Binghamton University (Fall 2012)

Alex Valera - SUNY Binghamton University (Spring 2013)

Joey Fallurin - Cornell University 

District v

Jericho Cruzado - Drexel University

Chany Im - Drexel University

district VI

Jackie Piansay - Towson University (Fall 2012)

Lucy Luu - Towson University (Spring 2013)

Amira Mendoza - George Mason University

District VII

Ryan Cunanan - Tidewater Community College

Jonah Ortanez - Virginia Commonwealth University

2011 - 2012 National Board

District i

Gerardo Ravago - Northeastern University

Carmen Wong - Northeastern University 

District II

Tommy Macary - University of Connecticut

District III

Denise Calma - College of Mount St. Vincent (Fall 2011)

Armand Reyes - Stevens Institute of Technology (Spring 2012)

Alex Adapon - CUNY Baruch College

Ryan Obico - Ramapo College

District IV

Gecile Fojas - SUNY Binghamton University (Fall 2011)

Joey Fallurin - Cornell University (Spring 2012)

Tiffany Villaluna - SUNY Binghamton University

District V

Steven Daguio - Drexel University

Michael Gonzaludo - Drexel University

District VI

Mark Panes - Catholic University of America

Jackie Piansay - Towson University

District VII

Ryan Cunanan - Tidewater Community College

Emmyrose Khan - Old Dominion Unviersity

Nikko Mendoza - Old Dominion University

2010 - 2011 National Board

District i

Bonnie Tuballa - Boston University

District IIi

Patricia Dayleg - Fordham University

Annarei Derecho - St. Peter's College (now St. Peter's University)

Isabel Gomez - CUNY Baruch College

district iv

Richard Bautista - SUNY Binghamton University 

Tiffany Villaluna - SUNY Binghamton University

district V

Steve Daguio - Drexel University

Allen Alzona - Drexel University

District VI

Paul Hilario - George Mason University

Jitter Garcia - University of Maryland, College Park

District VII

Sharmaine Placides - Virginia Commonwealth University

Emmyrose Khan - Old Dominion University